Masz pytania? Zadzwoń!
tele_top  (25) 798 31 98

Uprawa i siew Mandam

 • Kultywator KUS, KUS-T i KUS-H

  Kultywatory KUS, KUS-T i KUS-H to szeroka gama maszyn na konstrukcji dwubelkowej masywnej ramy. Kultywatory służą do upraw przed siewem i sadzeniem jak i do wykonania podorywki, gdzie dzięki doskonałemu podcięciu i wymieszaniu resztek pożniwnych osiągają znakomite efekty. Dwa rzędy zębów, talerze ustawione naprzemiennie o średnicy 465 mm i szeroka gama wałów uprawowych gwarantuje wysoki poziom upraw pożniwnych.

  więcej »

 • Siewnik poplonów SP5 do agregatów podorywkowych
 • Ekoagregat Borsuk AGK

  Ekoagregat Borsuk przystosowany do uprawy dwuwarstwowej obejmującej głębokie spulchnianie gleby zębami błębosza i jednoczesne płytkie podcięcie ścierniska zębami kultywatora KUS za jednym przejazdem.

  więcej »

 • Głębosz MG

  Głębosze zapewniają głębokie spulchnianie gleby bez naruszenia jej warstwowej struktury i zakłócenia trybu życia ekologicznego w glebie, co likwiduje nadmierne zagęszczenie gleby, a szczególnie, pogłębienie warstwy orkowej i likwidację podeszwy płużnej, co poprawia obieg powietrza i wody w glebie.

  więcej »

 • Głębosz z wałem MGW

  Głębosze zapewniają głębokie spulchnianie gleby bez naruszenia jej warstwowej struktury i zakłócenia trybu życia ekologicznego w glebie, co likwiduje nadmierne zagęszczenie gleby, a szczególnie, pogłębienie warstwy orkowej i likwidację podeszwy płużnej, co poprawia obieg powietrza i wody w glebie.

  więcej »

 • Kultywator Ciężki KC

  Kultywator KC daje możliwość wielostopniowego - płytkiego i głębokiego spulchniania gleby na głębokości do 20 cm podcinając na całej powierzchni glebę i usuwając korzenie zarodków. Kultywator agresywnie wcina się w słomę oraz masę organiczną równomiernie rozprowadzając je w glebie.

  więcej »

 • Kultywator Ciężki Spiralny KC-SP

  Kultywator KC-SP to agregat przygotowujący glebę już po jednym przejeździe do siewu. Wyposażony w redlice dwusercowe nadaje się także do płytkiej pracy po zakończeniu zbiorów. Dzięki zastosowaniu sprężystych grządzieli, agregat ten jest szczególnie przydatny na glebie zakamienionej.

  więcej »

 • Kultywator Ciężki na kołach KC-K
 • Kultywator TOP

  Alternatywą dla dwubelkowych kultywatorów ścierniskowych jest trójbelkowy kultywator TOP. Krótkie lemiesze podcinające umieszczone w trzech rzędach oraz talerze uzębione Ø 465mm zawieszone na ramionach wału dają doskonały efekt mieszania resztek pożniwnych. Wysoki prześwit między ramą a podłożem (ok 80cm) umożliwia pracę przy wysoko ściętych ścierniskach zbóż czy kukurydzy, bez obaw o zapychanie się maszyny. Kultywator TOP znajduje zastosowanie w uprawie pożniwnej, głębokiej do 30cm i płytkiej. Wersja TOP S wyposażony jest w podwójną sprężynę zabezpieczającą. TOP przystosowany jest do pracy z siewnikami poplonów.

  więcej »

 • Kultywator Uniwersalny KUN

  Kultywator KUN przeznaczony jest do uprawy przedsiewnej. Jego lekka konstrukcja i odpowiednia konfiguracja umożliwia przygotowanie ziemi do siewu już po jednym przejeździe.

  więcej »

 • Kultywator Uniwersalny KUN-SUPER

  Kultywator Uniwersalny KUN SUPER przeznaczony jest do uprawy przedsiewnej i pożniwnej na glebach lekkich i średnich. Lekka konstrukcja ramy pozwala na przenoszenie dużych obciążeń od zębów o przekroju 12x70. Kultywator ten pozwala na znaczne obniżenie kosztów uprawy gleby. Maszyna jest składana hydraulicznie (dwuskrzydłowo) w szerokościach roboczych 4, 5 i 6 m.

  więcej »

 • Brona Talerzowa TAL-C

  Brona talerzowa TAL-C zalecana jest na gleby lekkie i średnie, do uprawy poźnej jak i jako agregat doprawiający przed siewem. Dzięki niezależnie montowanym talerzom o średnicy 560 mm, zabezpieczonym sprężyną, maszyna może pracować na glebach zakamienionych. Talerze w TAL-C mają agresywny kąt pracy, aby zapewnić dobra penetrację gleby, natomiast bezobsługowe łożyska zapewniają doskonałą prace i długą żywotność maszyny. Talerz montowany jest do ramy poprzez sprężynę zapewniającą stałą głębokość pracy, agresywne działanie uprawowe, a także zabezpieczenie przed uszkodzeniami. TAL-C może być wyposażony w różne wały w zależność od warunków glebowych gospodarza. Brona talerzowa może być wyposażona w sprzęg do siewnika.

  więcej »

 • Brona talerzowa GAL-C

  Brona talerzowa GAL-C zalecana jest na gleby lekkie i średnie, do uprawy pożniwnej jako agregat doprawiający przed siewem. Talerze w GAL-C mają agresywny kąt pracy, aby zapewnić dobra penetrację gleby, a bezobsługowe łożyska zapewniają doskonałą pracę i długą żywotność maszyny. Talerz montowany jest do ramy przy użyciu przegubów elastycznych (wałki gumowe). GAL-C może być wyposażony w różne wały w zależność od warunków glebowych gospodarza. Brona talerzowa może być wyposażona w sprzęg do siewnika.

  więcej »

 • Brona talerzowa na kołach GAL-K

  Agregat talerzowy GAL-K o szerokości roboczej 6m przeznaczony jest do upraw pożniwnych i doprawiających przed siewem. Talerze zębate w dwóch przesuniętych rzędach o średnicy 560 mm osadzone na masywnych łożyskach bezobsługowych, ustawione pod odpowiednim kątem zapewniają doskonałą pracę i długą żywotność maszyny. Tak skonstruowany agregat przy hydraulicznie sterowanej głębokości zapewnia komfort obsługi i przy jednym przejeŸździe odpowiednie podcięcie gleby oraz jej rozdrobnienie i wymieszanie z resztkami poprzecinanych roślin. Agregat wyposażony jest w oś hamowaną pozwalającą poruszać się po drogach publicznych.

  więcej »

 • Brona Talerzowa MUL

  Kultywator i brona talerzowa są przeznaczone do uprawy pożniwnej i przedsiewnego doprawiania wszystkich rodzajów gleby po orce lub uprawie bezorkowej, gdy resztki pożniwne są wymieszane z górną warstwą gleby. Kultywator zapewnia wstępne spulchnianie i wyrównywanie gleby przed broną talerzową, co ułatwia jej zagłębienie się i poprawia końcową jakość uprawy.

  więcej »

 • Kultywator Przedsiewny FLEX

  Dzięki nowoczesnej konstrukcji wyposażonej w pola narzędziowe podwieszone na niezależnych osiach obrotu, maszyna doskonale dostosowuje się do nierówności gruntu. Regulacje głębokości pracy ustala się śrubami rzymskimi na równoległoboku, zapewniając ich stałą głębokość pracy. Jest to maszyna służąca do równomiernego przygotowania gleby pod uprawę, a następnie siew drobnych nasion (m.in.: buraków cukrowych, rzepaku), gwarantując tym samym bardzo obfite plony. Kultywator Flex zapewni optymalny efekt po zaledwie jednym przejeździe roboczym. Dodatkowo wyposażony jest on w ekrany boczne, które ograniczają wysyp spulchnionej ziemi. Istnieje możliwość zastosowania zamienne redlicy typu "gęsia stopa".

  więcej »

 • Wał Campbell MWC

  Wały Campbell MWC to wały uprawowe do zaczepiania na przednim TUZie ciągnika. Ich głównym celem jest zagęszczanie i wyrównywanie pola przed lub podczas siewu, zatrzymanie wilgotności gleby, polepszenie jej struktury. Narzędziem roboczym są koła Campbell o średnicy 700, 800 lub 900 mm.

  więcej »

 • Wał Campbell z Włóką MWW

  Wały Campbell z włóką MWW to wały uprawowe do zaczepiania na przednim TUZie ciągnika. Ich głównym celem jest zagęszczanie i wyrównywanie pola przed lub podczas siewu, zatrzymanie wilgotności gleby, polepszenie jej struktury. Narzędziem roboczym są koła Campbell o średnicy 700, 800 lub 900 mm. Wyposażone są one w włókę na bazie dwóch rzędów noży równających.

  więcej »

 • Wał do pługów obracalnych CK TANDEM

  Zestaw wałów CK TANDEM przeznaczony jest do pracy z pługami obrotowymi i służy do zagęszczania gleby w czasie orki. W jego skład wchodzą koła Campbell o średnicy 700 lub 900 mm a także koła kołeczkowe o średnicy 550 mm.

  więcej »

 • Wał Cambrigde MCB

  Wały Cambridge MCB można stosować w pracy pożniwnej, by przyspieszyć proces gnicia słomy i resztek pożniwnych. Znajdują one swe zastosowanie też na terenach zielonych. Ich głównym zastosowaniem jest wyrównanie pola, zatrzymanie wilgotności gleby, polepszenie jej struktury. Narzędziem roboczym wałów są koła żeliwne o średnicy 525 mm.

  więcej »

 • Wał Cambrigde MCW

  Narzędziem roboczym wałów MCW są koła żeliwne o œśrednicy 525 mm, a także włóka równająca regulowana manualnie.

  więcej »

 • Agregat Siewny AS

  Agregat AS spulchnia i wyrównuje glebę, kruszy bryły, niszczy chwasty i ugniata glebę poniżej głębokoœści siewu, w celu utrzymania jej lepszej wilgotnoœci. Przeznaczony jest przede wszystkim do przedsiewnej uprawy pod wysiew zbóż. Przystosowany jest do pracy z siewnikiem mechanicznym.

  więcej »

 • Agregat Przedsiewny APB

  Agregat APB spulchnia i wyrównuje glebę, kruszy bryły, niszczy chwasty i ugniata glebę poniżej głębokości siewu, w celu utrzymania jej lepszej wilgotnoœci. Przeznaczony jest przede wszystkim do przedsiewnej uprawy pod wysiew zbóż. Przystosowany jest do pracy z siewnikiem mechanicznym.

  więcej »

 • Agregat Przedsiewny APF

  Agregat APF spulchnia i wyrównuje glebę, rozkrusza bryły, niszczy chwasty i ugniata glebę poniżej głębokości siewu w celu utrzymania lepszej wilgotności gleby. Przeznaczony jest on przede wszystkim do przedsiewnej uprawy pod wysiew zbóż. Może być on też zintegrowany z siewnikiem pneumatycznym.

  więcej »

 • Kultywator Uprawowy Przedsiewny KUP

  Kultywator KUP przeznaczony jest na wszystkie rodzaje gleb z wyjątkiem tych mocno zakamienionych. Przygotowuje on ziemię bezpośrednio pod siew.

  więcej »


do góry

MEGA Spółka Jawna

ul. Warszawska 90,
21-400 Łuków

(25) 798 31 98

Oddział Krzywda

ul. Łukowska 44,
21-470 Krzywda

(25) 631 08 39

Kontakt:

691 140 013
605 668 575

megasj@o2.pl

Godziny otwarcia:

Pn. - Pt.700 - 1700
Sob.800 - 1400