Masz pytania? Zadzwoń!
tele_top  (25) 798 31 98

Maszyny komunalne Pronar

 • PRZYCZEPA T655

  Przyczepa PRONAR T655 posiada w standardzie bogate wyposażenie. Trzystronny wywrót skrzyni ładunkowej zwiększa funkcjonalność przyczepy. Kulowy, stabilny system wywrotu, sprawdzone, wytrzymałe profile ram nośnych oraz wysokiej jakości, niezawodne i trwałe osie jezdne wyróżniają produkt firmy PRONAR wśród innych produktów na rynku. Profilowane ściany o przemysłowej wytrzymałości gwarantują długi czas użytkowania przyczepy. Do wyposażenia standardowego należą również: centralny system ryglowania ścian przy krawędzi podłogi, ergonomiczne górne zamki ścian i nadstaw oraz okno z zasuwą w ścianie tylnej.

  więcej »

 • URSUS T-145 podwozie kontenerowe

  Podwozie T-145 przeznaczona jest do przewozu oraz samodzielnego załadunku - rozładunku kontenerów zamkniętych i otwartych. Podwozie przystosowane jest do współpracy z ciągnikami wyposażonymi w dolny zaczep transportowy. Jednoosiowy układ jezdny z zawieszeniem typu tandem zapewnia dobre właściwości jezdne. Podwozie jest w pełni przystosowana do transportu po drogach publicznych.

  więcej »

 • URSUS T-623

  Jednoosiowe przyczepy T-623 z wyładunkiem do tyłu przystosowane są do transportu przedmiotów o dużym nacisku punktowym na podłogę skrzyni - między innymi kamieni, głazów, pojazdów o podwoziu gąsienicowym, a także materiałów sypkich i objętościowych. Przystosowane są do współpracy z ciągnikami wyposażonymi w dolny zaczep transportowy. Jednoosiowy układ jezdny typu tandem zapewnia dobre warunki transportu. Skorupowa konstrukcja skrzyni zapewnia dużą szczelność. Przyczepy są w pełni przystosowane do transportu po drogach twardych i gruntowych.

  więcej »

 • Ładowacze czołowe URSUS TUR 2, 2A, 4, 4F, 6, 6A, 8

  Funkcja pływająca rozdzielacza

  Rozdzielacze stosowane w Ładowaczach TUR posiadają w standardzie funkcję zwaną „PŁYWAJĄCĄ". Jest ona niezwykle przydatna przy pracach w styczności z podłożem (podgarnianie łyżką, spychanie pługiem do śniegu). Przy kolizji z nierównym podłożem system „pływania" chroni osprzęt ładowacza przed uszkodzeniami.

  więcej »

 • MOBILNY PRZESIEWACZ BĘBNOWY PRONAR MPB 18.47

  Mobilny przesiewacz bębnowy PRONAR MPB 18.47 skutecznie rozdziela składniki o różnej wielkości. Zasada działania przesiewacza jest prosta, zapewniając jednocześnie wysoką skuteczność. Wymiary i możliwość agregowania np. z samochodem ciężarowym pozwalają na poruszanie się po drogach publicznych bez występowania o specjalne zezwolenia. Szeroko otwierane osłony dają możliwość szybkiej i sprawnej wymiany bębnów przesiewających o różnych wielkościach otworów. Silnik z zespołem pompowym przesiewacza PRONAR MPB 18.47 umieszczono na odchylanym wózku, co zapewnia doskonały dostęp do zespołu napędowego, kosza zasypowego i elementów hydrauliki.

  więcej »

 • Pronar ZEFIR 90k
 • Pronar ZEFIR 40k

  Konkurencyjny cenowo

  ZEFIR 40 to ciągnik do zadań komunalnych. Jest konkurencyjny cenowo, a przy tym wyróżnia się jakością wykonania oraz znakomitymi parametrami eksploatacyjnymi.

  więcej »

 • PRONAR 5236

  Poziom sam w sobie - Seria P5

  Napędzane nowoczesnymi jednostkami firm IVECO lub PERKINS dostarczają znakomite osiągi w polu jak i na drodze. Dostępne w wersji 80 i 100 KM, sprostają wymaganiom każdego gospodarstwa. Silniki spełniają wymagania dotyczące norm spalania (krok II wg dyrektywy 4500/25/EC).

  więcej »

 • PRONAR 320AMK

  Mały ciągnik - przestronna kabina

  Znakomita widoczność na wszystkie strony, przejrzyste rozmieszczenie wskaźników, dźwigni i przycisków to priorytety, które musi spełniać ciągnik komunalny, taki jak 320AMK. Z tego powodu obsługa ciągnika musi być maksymalnie ułatwiona. 320AMK to traktor niezastąpiony we wszelkiego rodzaju pracach komunalnych w miastach, na fermach hodowlanych, w ogrodnictwie i sadownictwie, a także w transporcie i przeładunkowych.

  więcej »

 • PRONAR 320AMK II

  Ciągnik PRONAR 320AMK II doskonale sprawdza sięwe wszelkiego rodzaju pracach w gospodarstwie, jak również w miastach i gminach.

  więcej »

 • KIOTI DK551C

  Bardzo oszczędny i cichy, turbodoładowany silnik Diesla, daje moc 55 KM i duży moment obrotowy, dzięki czemu ciągnik KIOTI DK551C jest uniwersalny i może być wykorzystywany w gospodarstwach rolnych, sadowniczych, ogrodniczych, firmach komunalnych, przy utrzymaniu zieleni, przy obsłudze hodowli.

  więcej »

 • KIOTI DX7510C

  Ciągnik KIOTI DX7510C przeznaczony jest dla małych i średnich gospodarstw o różnorodnym profilu ale sprawdza się również przy pracach komunalnych. Napędza go oryginalny 4-cylindrowy Perkins 1104D-44T o mocy 75 KM (przy 2200 obr./min.) z turbo. Ta oszczędna jednostka jest jedną z najlepszych na rynku. Do tego sprawdzona mechaniczna, synchronizowana z biegami pełzającymi i rewersem elektrohydraulicznym skrzynia biegów 16+16. Komfortowa i ogrzewana kabina zapewnia bardzo dobrą widoczność w każdym kierunku.

  więcej »

 • KIOTI DK904C

  Ciągnik KIOTI DK904C to jeden z najmocniejszych modeli firmy. Popularny czterocylindrowy silnik Perkins generuje 92,5 KM mocy. Napęd przekazuje 32-biegowa przekładnia z pełnym rewersem elektrohydraulicznym, wyposażona w półbieg przełączany pod obciążeniem, EHR Bosch zawiera również funkcję tłumienia drgań. Ten model to uniwersalny ciągnik rolniczy spełniający wymagania większości polskich gospodarstw.

  więcej »

 • PRZYCZEPA T185

  Przyczepa kontenerowa PRONAR T185 służy do przewozu kontenerów rolniczych, budowlanych lub komunalnych. Zastosowane w przyczepie PRONAR T185 podwozie na zawieszeniu TANDEM z hakowym mechanizmem załadunku kontenerów wyposażone jest w hydrauliczną blokadę zawieszenia przy wyładunku i załadunku kontenera.

  więcej »

 • PRZYCZEPA T679/2

  Przyczepa budowlana - skorupowa T679/2, przydatna szczególnie do transportu gruzu , kamieni żwiru i innych materiałów używanych przy budowach i rozbiórkach. W opcji dostępna jest skrzynia ładunkowa wykonana z blachy trudnościeralnej typu Hardox. Szerokość skrzyni ładunkowej wewnątrz wynosi 2410 mm, umożliwia przewóz urządzeń oraz pojazdów budowlanych. Klapa tylna otwierana hydraulicznie, ułatwiająca wyładunek przewożonych materiałów i umożliwiająca załadunek na przyczepę maszyn budowlanych.

  więcej »

 • PRZYCZEPA T701

  Przyczepa budowlana PRONAR T701, przydatna szczególnie do transportu gruzu, kamieni żwiru i innych materiałów używanych przy budowach i rozbiórkach.

  więcej »

 • PRZYCZEPA NISKOPODWOZIOWA do ciągnika rolniczego RC2100
 • PRZYCZEPA SAMOCHODOWA PB2100
 • PRZYCZEPA SAMOCHODOWA PB3100
 • PRZYCZEPA CENTRALNOOSIOWA PC2100

  Pronar stworzył przyczepę centralnoosiową o ładowności 12t przeznaczoną do samochodów ciężarowych. Przyczepa centralnoosiowa PRONAR jest trójstronną wywrotką doskonale wpisującą się w potrzeby branży budowlanej. Podłoga z blachy Hardox i ściany z blachy Domex pozwalaja na długoletnie użytkowanie przyczepy w każdym warunkach. Masa całkowita takiej dwuosiowej przyczepy to 18t, czyli w sam raz do transportu ciężkiego.

  więcej »

 • PRZYCZEPA SAMOCHODOWA PC2100-1
 • PRZYCZEPA CENTRALNOOSIOWA SKRZYNIOWA Z PLANDEKĄ PC2200
 • PRZYCZEPA NISKOPODWOZIOWA PC2300
 • PS-250 POSYPYWARKA PIASKU

  Posypywarka piasku PS-250 w wyposażeniu standardowym posiada TUZ kat. ISO I i II, jedną tarczę wysypującą z łopatkami wykonanymi ze stali nierdzewnej, regulację szerokości i kierunku wysypu, mieszadło wewnątrz lejka - sito pojemnika, napęd hydrauliczny (silnik hydrauliczny 100cm3).

  więcej »

 • POSYPYWARKA SOLI I PIASKU PS-250 M
 • POSYPYWARKA JEDNOOSIOWA T130
 • POSYPYWARKA JEDNOOSIOWA T131
 • POSYPYWARKA JEDNOOSIOWA T132
 • POSYPYWARKA KPT40

  Posypywarka PRONAR KPT40 służy do prac zimowego utrzymania dróg, takich jak rozsypywanie środków chemicznych (w tym solanki) celem likwidowania gołoledzi, szronu, cienkich warstw zlodowaciałego śniegu lub cienkich warstw pozostałości po odśnieżaniu mechanicznym, rozsypywania kruszyw celem uszorstnienia ubitego śniegu lub cienkich warstw pozostałych po odśnieżaniu mechanicznym.

  więcej »

 • POSYPYWARKA EPT15

  Posypywarka PRONAR EPT15 służy do prac zimowego utrzymania dróg, takich jak rozsypywanie środków chemicznych celem likwidowania gołoledzi, szronu, cienkich warstw zlodowaciałego śniegu lub cienkich warstw pozostałości po odśnieżaniu mechanicznym, rozsypywania kruszyw celem uszorstnienia ubitego śniegu lub cienkich warstw pozostałych po odśnieżaniu mechanicznym.

  więcej »

 • POSYPYWARKA SAMOZAŁADOWCZA HZS10
 • RÓWNIARKA DROGOWA RDZ-224
 • ŁADOWACZ CHWYTAKOWY
 • WOZY ASENIZACYJNE T314 / T315 / T316
 • ZAMIATARKA ZMC 2.0

  Zamiatarka ZMC2.0 przeznaczona jest do oczyszczania utwardzonych powierzchni. Maszyna umożliwia usuwanie i zbieranie zanieczyszczeń. Zamiatarka używana jest w przedsiębiorstwach drogowych do technologicznego oczyszczania podłoża przed położeniem dywanu asfaltowego remontowanych odcinków dróg. Może być też użyta w zakładach i gospodarstwach komunalnych, rolnych, leśnych, wodnych do utrzymania czystości dróg komunikacyjnych, placów, parkingów, zewnętrznych otoczeń obiektów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych i chodnikowych.

  więcej »

 • ZAMIATARKA ZMC 3.0
 • ZAMIATARKA "AGATA" ZM-2000/1600

  Zamiatarka AGATA przeznaczona jest do oczyszczania utwardzonych powierzchni. Maszyna umożliwia usuwanie i zbieranie zanieczyszczeń lub (po zdemontowaniu kosza i skośnym ustawieniu szczotki) tylko ich podmiatanie na prawą/lewą stronę.

  więcej »

 • ZAMIATARKA ZM-S25

  Zamiatarka do samochodów ciężarowych ZM-S25 może być używana w zakładach i gospodarstwach komunalnych, rolnych, leśnych, wodnych do utrzymania czystości dróg komunikacyjnych, placów, parkingów, zewnętrznych otoczeń obiektów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych. Zamiatarka napędzana jest hydraulicznie a zapotrzebowanie oleju wynosi 40 l/min. Posiada przyłącza na płytę DIN typu A lub B (do wyboru). W wersji podstawowej maszyna ma skręt mechaniczny, światła obrysowe i drogowe oraz zasilanie elektryczne na 24 V. W opcji na życzenie klienta można zamiatarkę wyposażyć w skręt hydrauliczny oraz zasilanie elektryczne na 12V.

  więcej »

 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PU-1700/PU-2100

  Pług KACPER służy do odśnieżania powierzchni dróg, placów, parkingów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych i chodnikowych. Elementem roboczym są hydraulicznie sterowane lemiesze (prawy i lewy) , których odpowiednie ustawienie umożliwia uzyskanie czterech pozycji roboczych. Pług posiada wymienną elastyczną (w opcji - sztywną) listwę zgarniającą, której wychylne sprężynowe zamocowanie sprawia, że pług jest odporny na uderzenia o wystające nierówności odśnieżanego podłoża.

  więcej »

 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PUV-1400/PUV-1600

  Pług PRONAR PUV-1400 oraz PUV-1600 służy do odśnieżania powierzchni dróg, placów, parkingów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych i chodnikowych. Elementem roboczym są hydraulicznie sterowane lemiesze (prawy i lewy), których odpowiednie ustawienie umożliwia uzyskanie czterech pozycji roboczych. Pług posiada wymienną gumową (w opcji - metalową) listwę zgarniającą, której wychylne sprężynowe zamocowanie sprawia, że pług jest odporny na uderzenia o wystające nierówności odśnieżanego podłoża.

  więcej »

 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PUV-2600/PUV-2800

  Pług PRONAR PUV-2600 / PUV-2800 służy do odśnieżania powierzchni dróg, placów, parkingów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych i chodnikowych. Elementem roboczym są hydraulicznie sterowane lemiesze (prawy i lewy), których odpowiednie ustawienie umożliwia uzyskanie czterech pozycji roboczych. Pług posiada wymienną sztywną (w opcji – elastyczną) listwę zgarniającą, której wychylne sprężynowe zamocowanie sprawia, że pług jest odporny na uderzenia o wystające nierówności odśnieżanego podłoża. PRONAR PUV-2600 / PUV-2800 może być przystosowany do współpracy z ładowaczem czołowym PRONAR ŁC-1650.

  więcej »

 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PUV-3000/PUV-3300
 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PU-2600/PU-3300

  Pług PU-3300 służy do odśnieżania powierzchni dróg, placów, parkingów oraz wszystkich innych utwardzonych powierzchni drogowych i chodnikowych. Posiada ślizgowe stopki prowadzące. Wychył okładnic w płaszczyźnie pionowej zawiera się w granicach +/- 10 stopni z blokadą pozycji 0 stopni do transportu. Wychył okładnic do przodu (niezależnie 1/2 + 1/2) w przypadku najechania na przeszkodę. PU-3300 posiada możliwość regulacji siły potrzebnej do wypięcia się okładnic do przodu oraz odbojnik do krawężników.

  więcej »

 • PŁUG DO ODŚNIEŻANIA PU-1400 / PU2200E
 • PŁUGI DO ODŚNIEŻANIA PU-S25H/PU-S32H/PU-S35H

  Element transportujący:
  centralnie umieszczona odkładnica z tworzywa sztucznego na ramie stalowej z możliwością ustawiania kąta pracy i pozycji pracy / transportu.
  Możliwe 2 położenia skrajne:
  L- odgarnianie w lewo,
  P - odgarnianie w prawo, i możliwe jest uzyskanie pozycji pośrednich.
  Manipulowanie kątem – 1 siłownik hydrauliczny,
  manipulowanie pozycją pracy / transportu – 1 siłownik hydrauliczny.

  więcej »

 • ZGARNIAK UNIWERSALNY PU-T20
 • WYSIĘGNIK UNIWERSALNY WWP600

  Wysięgnik uniwersalny PRONAR WWP600 przeznaczony jest do współpracy z głowicami roboczymi. W połączeniu z głowicą koszącą służą do koszenia trawy, wszelkiego rodzaju zarośli oraz rozdrabniania obciętych gałęzi.

  więcej »

 • WYSIĘGNIK UNIMOG WWP500U

  Wysięgnik wielofunkcyjny PRONAR WWP500U przeznaczony jest do współpracy z głowicami roboczymi : głowicą koszącą GK110 oraz odmularką GO800. W połączeniu z głowicą koszącą służy do koszenia traw, zarośli w trudno dostępnych miejscach, poboczach i skarpach dróg. W połączeniu z odmularką służy do udrażniania rowów melioracyjnych.

  więcej »

 • WYSIĘGNIK UNIWERSALNY WWP400

  Wysięgnik uniwersalny PRONAR WWP600 i WWP400 przeznaczony jest do współpracy z głowicami roboczymi. W połączeniu z głowicą koszącą służą do koszenia trawy, wszelkiego rodzaju zarośli oraz rozdrabniania obciętych gałęzi. Konstrukcja ramienia oraz zasięg wynoszący 6, 7 lub 4 m pozwala na wykonanie zabiegów w trudno dostępnych miejscach takich jak przydrożne rowy za barierkami ochronnymi, skarpy, rowy melioracyjne. Wysięgnik sterowany jest z kabiny operatora za pomocą joystik’a.

  więcej »

 • Piła do gałęzi GP200
 • Głowice koszące GK 110/140
 • Odmularka do rowów GO 800
 • Myjka do znaków GM 500
 • KOSIARKA TYLNO-BOCZNA (MULCZER) BBK200

  Kosiarka tylno-boczna PRONAR BBK 200 (Mulczer ) - przeznaczona jest do prac związanych z utrzymaniem infrastruktury komunalnej, zieleni miejskiej oraz w sadach i terenach zalesionych. Maszyny tego typu stosowane są do koszenia trawy, rozdrabniania obcietych gałęzi drzew (do średnicy 10 cm), do ścinania chwastów i zarośli na terenach niezagospodarowanych z zamiarem pozostawienia pokosu. Mulczery mają za zadanie skosić trawę i rozrzucić ją, odpowiednio rozdrobnioną, równo po całej skoszonej powierzchni, co pozwala na uzyskanie naturalnego pokosu, mineralizację resztek roślinnych i ponowne wprowadzenie ich do gleby.

  więcej »

 • KOSIARKI TYLNO-CZOŁOWE BK110/140/160/180/200/250
 • ODŚNIEŻARKA WIRNIKOWA OW1.5
 • ODŚNIEŻARKI WIRNIKOWE OW2.1H / OW2.1M

  Odśnieżarki wirnikowe – PRONAR OW 2.1M napędzana mechanicznie oraz OW 2.1H napędzana hydraulicznie – dostosowane są do pobierania śniegu i brył lodu i odrzucania ich na pobocze nawet na odległość 30 metrów bądź na przyczepę. Można je agregować na przednim lub tylnym TUZ (w przypadku odśnieżarki hydraulicznej – w zależności od życzenia klienta). Komin wyrzucający posiada regulację hydrauliczną pozwalającą na ustawienie dowolnego kąta wyrzutu. Lemiesz i ślizgi wykonane ze stali trudnościeralnej zapewniają długowieczność maszyny. Przekładnia z dwoma końcówkami wałka pozwala na agregację z ciągnikami o obrotach WOM zarówno lewymi jak i prawymi. Maszyna o wysokości roboczej 0,77 m i szerokości roboczej ok. 2 m świetnie sobie radzi we wszystkich warunkach zimowych. Odśnieżarki hydrauliczne można napędzać zasilaczem hydraulicznym ZHD-170.

  więcej »

 • ODŚNIEŻARKI WIRNIKOWE OW2.4H / OW2.4M
 • KONTENER SAMOWYŁADOWAWCZY KSW 1,5H/KSW1,5M
 • KONTENER KO01
 • KONTENER KO02
 • KONTENER KO03
 • KONTENER KO04
 • KONTENER KLAPOWY KP7
 • KONTENER KLAPOWY KP10
 • KONTENER PRZYDOMOWY 240l

do góry

MEGA Spółka Jawna

ul. Warszawska 90,
21-400 Łuków

(25) 798 31 98

Oddział Krzywda

ul. Łukowska 44,
21-470 Krzywda

(25) 631 08 39

Kontakt:

691 140 013
605 668 575

megasj@o2.pl

Godziny otwarcia:

Pn. - Pt.700 - 1700
Sob.800 - 1400